ČLÁNEK

5 copíků, kteří vám ukážou jak začít s psaním (a být nejlepší)

Copywriting je obor, který se velmi těžko studuje na kterékoliv vysoké škole. K jeho zvládnutí je ale nějaké to (samo)studium nutné. Připravil jsem si pro vás 5 inspirativních osobností, kteří mě svou prací, knihami a blogy naučili nejvíce z copywriterského řemesla (Když nepočítám ty tisíce napsaných normostran a zkušeností. Ale to přišlo až později).

Nejlepší copywriter

Správný copík se ohání názvem, který vzbudí pozornost, a tomto případě se to rozhodně povedlo. Zda-li je Nejlepší copywriter skutečně ten nejlepší, nechám na vás, jisté ale je, že v České republice patří mezi špičku.

Pavel Šenkapoun, který za projektem stojí (i když se už za ty roky rozšířil o spoustu dalších lidí) je člověk, jehož postřehy ze světa textů se vyplatí sledovat. A určitě neprohloupíte, když si pořídíte jeho knihu Webcopywriting pro samouky.

Copykiller

Lucie Koubek, první dáma mezi copywriterkami, je někdo, kdo vás rozhodně naučí “prodávat textem” (a to je hlavní, že ano). Své několikaleté zkušenosti se rozhodla předat dál a spolu se skvělým online markeťákem Dušanem Součkem stvořili kurz Copykiller, který je asi nejucelenějším nástrojem, který vás naučí psát.

copywriter

365 copy triků

Jestli by něco mělo dostat cenu za nejlepší One (Wo)man Show v kategorii copywriter, byla by to Michaela Mužíková a jejích 365 copy triků. Vtipné postřehy, anekdoty a rady, kterými vyplnila všechny dny v roce, vám ukážou radosti i strasti tohoto řemesla.

A hlavně se nasmějete.

René Nekuda

Toto je trošku z jiného soudku, neboť René je hlavně lektor tvůrčího psaní (což je při copy také důležité). Mnohem více to ale oceníte, pokud píšete povídky do šuplíku a rádi byste své schopnosti vypravěče příběhů posunuli až k vydání nějaké novely. Každopádně, pokud jste nedostali do vínku dostatečnou dávku kreativity a pravidelně ji nepěstujete, tak ten copywriting rovnou pověste na hřebík.

Otto Bohuš

Na závěr jsem si nechal copywritera, který mě k této práci inspiroval asi nejvíce. Otto je především díky svému břitkému stylu někdo, kdo vám vypíše písmenka do hlavy, a je už jedno, jestli formou jeho blogu nebo pomocí textů na nějaký web.

Jeho trilogie Pište jako copywriter je “must have” každého, kdo s tím chce začít a taky úspěšně pokračovat. A kniha Pište jako pornomagnát vás dostane do úplně jiný ligy.

 

Takže, přeji příjemný čtení (ne, že by toho bylo málo).

5/5 - (4 votes)

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin

Blog

Další články