ČLÁNEK

Jak si založit firemní Facebook?

Podnikáte a ještě nejste na Facebooku? Pojďme to změnit! Založení firemní facebookové stránky je opravdu velmi jednoduché a celý proces zabere pouze několik minut. Potřebovat budete osobní FB profil, fotografii na úvodní fotku a logo.

Po přihlášení na svůj Facebook klikněte vpravo nahoře na šipku, která směřuje dolů a v menu vybereme Vytvořit stránku.

 

Následně vyskočí okno, kde si budete muset vybrat pro koho stránku vytvoříme. Máte dvě možnosti:

A) Firma nebo značka
B) 
Komunita nebo veřejně známá osobnost.

Výběr tedy záleží na účelu vaší Facebookové stránky. Pokud zakládáte stránku pro svou firmu, vyberte možnost A. Pokud chcete pomocí FB stránky šířit nějaké myšlenky a sdružovat podobně smýšlející lidi nebo rozšířit věhlas svému jménu, volte B. My si dnes ukážeme jak založit firemní facebookovou stránku.

 

Po kliknutí na “Začínáme” musíte napsat Název stránky a vybrat kategorii, do které vaše firma spadá. Následně vyplníte adresu, kde vaše firma sídlí.

 

Po kliknutí na Pokračovat vás Facebook postupně vyzve k tomu, abyste nahráli logo své firmy a úvodní fotku , která bude ozdobou vaší firemní facebookové stránky.

A stránka je vytvořená! Ale samotným založení facebookové stránky práce nekončí. Nyní je potřeba firemní facebookovou stránku správně nastavit a připravit ji na první návštěvníky. Na co nesmíte zapomenout?

  • Vyplnit všechny údaje v záložce “Informace”.
  • Nastavte si správně tlačítko na své FB stránce. O tom, jak můžete mít na FB stránce dokonce dvě tlačítka, jsem psal v tomto článku.
  • Zvolte si správnou šablonu, která bude vaší stránce sedět!

Správné založení a nastavení firemní facebookové stránky je velmi důležité, ale není to vše. Nyní je potřeba pustit se do tvorby poutavého obsahu. O tom ale zase příště.

5/5 - (4 votes)

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Blog

Další články