ČLÁNEK

Jak vytvořit XML Sitemap pomocí 4 jednoduchých kroků

Chcete-li, aby vaše webové stránky byly správně indexovány společností Google a dalšími vyhledávači, budete potřebovat vytvořit Sitemap. Sitemap je soubor na vašich webových stránkách, který zobrazuje vyhledávačům přesně jaké soubory, stránky a obrázky máte.

xml sitemaps generator

Existují dva typy souborů Sitemap: HTML stránky nebo XML soubory. Mapa stránek HTML je jedna stránka, která zobrazuje návštěvníkům všechny stránky na webu a obvykle mána tyto stránky odkazy. Typ XML souborů Sitemap využívají vyhledávací Crawlery ke zjištění, které stránky jsou přítomné a které se nedávno změnily. Sitemap XML není určen k tomu, aby jej využívali návštěvníci webových stránek.

V dnešním příkladu si ukážeme webový nástroj XML-Sitemaps. XML-Sitemaps je bezplatný generátor stránek (v bezplatné verzi pouze do 500 stránek). XML-Sitemaps projde vaše webové stránky a vytvoří soubor XML, který můžete nahrát do kořenového adresáře vaššeho webu. Nemusíte zde složitě nic instalovat. Stačí stáhnout a zkopírovat. XML-Sitemaps udělá všechnu práci za vás.

4 snadné kroky pro vytvoření souboru XML Sitemap:

  1. Přejděte na xml-sitemaps
  2. Zadejte adresu URL celé webové stránky, vyberte si další možnosti a vyberte z pole Pages ”Change Frequency” attribute políčko Daily
  3. Klikněte na tlačítko Start a počkejte, až bude váše sitemapa vygenerována
  4. Klepnutím na odkaz stáhnete soubor .xml

A tady to máte přehledně i graficky:

Krok 1:

 

xml sitemaps step1 and 2

Krok 2:

xmlsitemaps step3

Krok 3:

xmlsitemaps step4

Krok 4:

xmlsitemaps download

Nyní můžete nahrát soubor sitemap.xml do kořenového adresáře vašeho webu a odeslat adresu URL Sitemapy do Nástrojů pro webmastery od Googlu.

odeslání souboru sitemap v google search console

V případě problémů si svou sitemapu můžete nechat otestovat přímo v search console pod stejným tlačítkem jako přidat. Pokud budete chtít znát i druhou variantu, tak můžete vyzkoušet tento jednoduchý nástroj ke kontrole vaší sitemapy: XML Sitemap Validator.

To by bylo pro dnešek vše. Doufám, že se vám XML Sitemap podařilo správně nastavit a již hladce běží na vašem webu. Kdybyste si s něčím nevěděli rady, neostýchejte se ozvat. Kluci v praxi vám vždy rádi pomohou.

 

 

5/5 - (3 votes)

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Blog

Další články