ČLÁNEK

Prodávejte on-line i s kamenným obchodem

Všichni víme, jaká je u nás a ve světě situace. Ekonomika drasticky zpomaluje a lidé tak trochu panikaří, protože nikdo neví, co bude. Na začátek bych chtěl říct, že mě velmi mrzí celá situace a následky, avšak nebudu se tu věnovat tomu, proč nejsou roušky a kde si co si. Nevidím do celé situace a jelikož to tu ani nevyřešíme, nebudeme to dále rozebírat.

Já a můj tým pracujeme v on-line marketingu už několik let a víme, jak v našem světě věci fungují. V tomto článku bych se proto rád zaměřil na podnikatele, kteří teď finančně velmi trpí. Jde především o podnikatele obchodů, kteří mají od nařízení vlády už několikátý den zavřeno. Z jednoho úhlu pohledu je to samozřejmě pohroma… Nízké nebo dokonce žádné příjmy a finanční zátěž, která nejde ustát několik měsíců se zavřenými dveřmi.

Z druhého úhlu pohledu by mohlo jít ale o příležitost nebo poslední kapku, kdy se spousta podnikatelů rozhodne více zaměřit na on-line podnikání. A to je podle mého ten správný pohled. Nelitovat se, ale začít hledat jiné cesty. Pokud jste tedy právě podnikatel v takové situaci, může vám tento článek pomoci k tomu, abyste našli řešení pro současnou situaci.

On-line není tak složitý

Nemusíte se bát. On-line marketing je na základní úrovni velmi jednoduchý a pokud by to někoho nebavilo nebo mu to nešlo, existuje tu komunita lidí, kteří vám se vším rádi pomohou.

Základem všeho v on-line businessu je vždy web. Je to středobod všeho podnikání on-line. Pokud nemáte web, nemáte kde nabízet produkty, ani kde prodávat. O webech existují stále dalo by se říct mýty, kde si spousta lidí myslí, že udělat web je velká investice a znalost kódů. Ale tomu už tak dávno není. Dnes už existují aplikace, které vám umožní web si poskládat nebo naklikat bez znalosti jediného kódu.

Výhodou těchto řešení je, že si web můžete poskládat sami nebo vám ho někdo může poskládat, ale to hlavní je to, že následně máte web ve své moci a jednoduše ho tak můžete editovat, měnit texty, přidávat fotky, upravovat produkty a tak dále.

Jednou z nejlepších šablon podle nezávislých testů v ČR je aplikace Mioweb. Právě v této aplikaci si můžete jednoduše “naklikat” základní web za pár hodin. I náš web je postavený na šabloně Mioweb:

www.marketingsusmevem.cz

Mioweb on-line

Máme web a co dál?

Webem to ale nekončí. Proto abyste mohli cokoli na svém webu prodávat automaticky, potřebujete aplikaci, která vám dovolí vytvořit tzv. prodejní formulář. Osobně dlouhodobě používám aplikaci FAPI, která vám přesně toto dovolí. Díky ní můžete automaticky prodávat jeden nebo více produktů.

Jak to funguje?

Zákazník přijde na váš web > přečte si informace o produkty a bude chtít zakoupit > vyplní prodejní formulář vložený do webu (FAPI) a odešle objednávku > FAPI mu automaticky vystaví fakturu a zašle jí na email s platebními údaji. > po zaplacení si FAPI spáruje platbu v jeho systému s vaší bankou, označí objednávku jako zaplacenou a pošle vám info, že se tak stalo.

Pokud máte fyzický produkt tak následující krok je na vás a to, doporučit produkt zákazníkovi. Pokud máte on-line produkt, můžete ho automaticky zaslat klientovi po zaplacení.

Je to snadné, že? Stačí vám totiž jen jednou nastavit tento systém a zbytek se děje automaticky. Můžete se starat o blízké a web s FAPI se stará o celý ten proces a prodává on-line.

fapi on-line prodej

Eshop je také řešení

Nyní jsem vám popsal postup, jak prodávat jednotlivé produkty nebo třeba skupiny 3-4 produktů. Chápu ale, že někteří z vás mají daleko více produktů. V takovém případě je možné použít eshopové řešení. Pokud se vám zalíbila šablona Mioweb, tak mám pro vás dobrou zprávu – Mioweb umí i eshop. Je to zcela jednoduché. Párkrát kliknete a společně s aplikací FAPI se vám vytvoří eshop. Tady ale musím upozornit, že jde o jednoduché řešení. Tj. prodej produktů bez filtrování, dárečků zdarma, doprava nad XY peněz zdarma a tak dále.

Mioweb se snažil zachovat jednoduchost jeho řešení eshopu a tak museli tyto funkce stranou. Pro malé eshopy je to ale skvělé řešení. Podívejte se sami, jak takový eshop vypadá postavený v aplikaci Mioweb: http://bodline.cz/eshop/ nebo http://marketarychla.cz/

Pokud potřebujete ale už více propracovaný e-shop se spoustou funkcí a se spoustou produktů, doporučuji se porozhlédnout raději jinde a to konkrétně na stránce Shoptet. Jde totiž o další klikací řešení, které vám umožní mít typický eshop, ale v mnohem detailnější a širší podobě. Takový eshop ale už vám zabere vytvořit možná i několik týdnů.

On-line Marketing?

Důležitou součástí je určitě také on-line marketing. Jenže nacházíme se v době kdy je peněz málo a situace pro některé kritická. Rádi vám s marketingem pomůžeme, protože tady už nejde jednoduše poradit co a jak. Pochopit jak nastavit správně PPC, SEO, Facebook a tak dále je prostě za pár dní nemožné.

Jelikož ale většina z vás možná má nějaké Facebook stránky nebo klientelu, doporučuji jim hotový web zaslat, aby věděli, že sice nemohou do vašeho obchodu, ale oni mohou nakupovat tam. Díky tomu oni nepřijdou o vaše zboží a vy nepřijdete o vaše klienty.

Pomůžeme vám

Jak jsem psal na začátku, kolem on-line businessu existuje komunita lidí, která vám může se vším pomoci. Pokud se na tvorbu necítíte, můžete nám napsat. Vyberte si na našem webu, do které skupiny spadáte a jednoduše nám vyplňte formulář.

Rád bych řekl na závěr, že tímto článkem vás určitě nechci přesvědčovat přesunout se do on-line světa. Jde spíše o využití současné situace a rozšíření vašeho businessu do on-line světa. Zde čeká spousta potenciálních zákazníků a zvlášť nyní.

Přeji vám hlavně zdraví, pevné zdraví a držím vám palce, abyste tuto část podnikání zvládli!

5/5 - (2 votes)

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin

Blog

Další články