ČLÁNEK

Snadné podnikání přes internet je mýtus

Už jste se s tím setkali? S takzvanými online podnikateli, info podnikateli nebo jen podnikateli přes internet? Prostě se skupinou lidí, která vydělává přes internet? Prodávají kurzy nebo své produkty, které by bez online světa pravděpodobně nikdy nevznikly.

Často se toto podnikání označuje za snadný druh výdělku, kde nehnete ani prstem a na bankovním účtu podnikatele to vypadá jako u strýčka Skrblíka v trezoru. V tomto článku bych vám chtěl odhalit, co vše se skrývá za pojmem online business.

Online podnikatelé

Kdo je vlastně ten online podnikatel? Člověk, který natočí nějaký kurz a pak se válí na pláží za prachy jiných? Člověk, který ani neví, co dělá, ale natáčí o tom videa nebo píše knihy a ebooky, které prodává?

Nemůžeme házet všechny do jednoho pytle, takže nelze říci, že toto nikdo nedělá, stejně tak jako nemůžeme o všech podnikatelích říci, že nejsou poctiví. Jednoduše bohužel všude najdeme výjimky kazící pověst oboru, ve kterém se pohybujeme a nemusí to být ani obor, který má něco společného s internetem.

Když ale pomineme tyto lidi, zůstanou nám podnikatelé, kteří ví co dělají, kteří se vzdělávají a rostou jak profesně, tak osobně. Zatímco podnikatel/majitel kamenného obchodu přemýšlí, jak dostat lidi do jeho obchodu a prodat jim své produkty, tak on-line podnikatelé přemýšlí, jak dostat lidi na jeho stránku a nabídnout jim své produkty.

Vidíte tam tu podobnost? Je to prakticky stejné, jen se využívají rozdílné nástroje potřebné k onomu oboru. Celkově to není o moc jednodušší práce než mít svůj fyzický obchod, takže jestli přemýšlíte o tom, že půjdete raději vydělávat na internet, protože je to jednodušší, rovnou na to zapomeňte, protože vás pravděpodobně čeká ještě daleko větší dřina.

Rozdíl podnikatelů

Proč tolik práce? Online podnikání má jednu obrovskou nevýhodu. Své zákazníky reálně nevidíte. Nemáte je fyzicky u sebe ani ve svém obchodu. Celé podnikání tedy musíte přizpůsobit jinak. Musíte se učit, jak reaguje vaše cílová skupina, jak ladit web a neposledně, jak ladit celé podnikání. Hledat neotřelé způsoby jak tuto obrovskou masu zaujmout, jak je udržet na webu a jak sám sebe prodávat. Spousta a spousta informací, které musíte znát, aby vaše podnikání fungovalo. Takže ne, nestačí „přijít na internet“.

Pokud se vám ale tohle vše povede, vaše podnikání může být úspěšné a může vám přinášet radost, jako nám v týmu, ale také jako spoustě našim klientům a i ostatním lidem, které dnes jejich podnikání na internetu živí.

Co je potřeba ještě než začnete?

Dost těžká otázka. Nejdůležitější je ale si uvědomit, co lidem můžete předat. Co umíte, co znáte, co je vaše královská disciplína. Pokud na toto znáte odpověď, už vám stačí jen pevná vůle. Nečekejte, že vše půjde hned, nečekejte, že se budete válet na pláži, nečekejte, že to půjde hladce. Čeká vás dřina a nový „svět“, ale mohu říci, že to stojí za to.

Pokud jste došli až sem a rozhodli jste se, že do toho půjdete, gratuluji vám! Udělali jste první krok. Otevřeli jste svou mysl novým myšlenkám a nyní se do toho můžeme společně opřít.

Jak začít s on-line podnikáním

Středobodem celého on-line podnikání je web. Web je v tomto totiž jako kamenný obchod. Je to to místo, kam chcete dostat lidi, protože tam nabízíte své produkty nebo služby. Takže úplně to první, s čím začnete je, že si postavíte svůj web.

V dnešní době to už není o tom sehnat programátora a nechat si web naprogramovat. Dnes si už každý web staví sám a to stylem jednoduchého přetahování. Chcete mít na webu obrázek, přetáhnete ho tam, chcete tam mít video, šup tam s ním. Vše si ovládáte sami a maximálně jednoduše. K tomu vám poslouží mnohé editory, které jsou dnes i v hodně případech zdarma, ale mohu vám říci, že editory zdarma zatím nedosahují valných kvalit, takže doporučuji raději investovat.

Jeden z nejrozšířenějších editorů u nás je MioWeb 3.0, který osobně používám a doporučuji ho i svým klientům. Tento editor vám v jednoduchosti umožní postavit si vlastní web a splnit tak základní podmínku online podnikání.

Poté, co budete mít web, začíná doba učení a vzdělávání, a k tomu vám doporučuji si přečíst naše články, ale také určitě i další, které jsou na internetu. Nemohu vám tady poradit konkrétní osvědčený postup. Tak jako se každý z nás učí jinak, tak i tady existuje spousta způsobů, jak začít.

Vždycky ale myslete na to, že dobrý produkt si své zákazníky najde a to platí i na internetu, takže pokud budete mít kvalitní produkt a kvalitní články, dříve nebo později začnete sklízet ovoce.

Doporučuji být také na začátku v okruhu lidí ve vašem oboru a to jak v reálném životě, tak i na internetu. Konkrétním případem jsou facebookové skupiny. Jsou totiž přímo určené skupiny, kam můžete sdílet vaše produkty nebo materiály, takže je stačí jen najít a nebát se ukázat lidem, co umíte.

Jestliže nevíte, odkud začít a chcete alespoň na startu vaše podnikání ušetřit každou korunu, doporučuji vám sérii videí přímo od tvůrců MioWebu, kteří vám ukáží, jak s webem pracovat, aby fungoval a jak začít shánět první zákazníky.

Závěr

Tento článek bych uzavřel nadpisem článku. Snadné podnikání přes internet je mýtus. Každé podnikání vám sebere čas a mnoho úsilí, takže to není snadné, ale podnikání na internetu má jednu obrovskou výhodu oproti kamennému obchodu.

Do kamenného obchodu vám přijdou jen lidé z daného města a okolí. Na váš web vám může přijít celá země nebo rovnou celý svět.

4.1/5 - (8 votes)

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin

Blog

Další články