🔴 Online vysílání 6 kroků, jak vybudovat značku, která prodává. Přihlásit zdarma →

BLOG

Jak zvýšit prodej přes e-mailing?

Dnes bych vám chtěl ukázat, jak díky velmi snadné funkci můžete zvýšit motivaci a hlavně prodej svých produktů nebo služeb. Věřím, že tuto vychytávku jste už viděli v nějakém e-mailu, ale na druhou stranu věřím, že většina ji ještě nevyzkoušela. A to je škoda, protože ne nadarmo je ve velké míře využívána a její výsledky v prodejních číslech jsou skvělé. Tak co, už jsem vás dostatečně nažhavil? 🙂 Nemyslete si, není to žádná revoluce v e-mail marketingu, jen není stále hojně masově využívána. Jedná se o časovač, odpočet tzv. countdown timer v e-mailu.

Když na svůj produkt nebo službu nastavíte nějakou časovou omezenost, tak z psychologického, ale hlavně nákupního hlediska, v něm probouzíte motivaci toho, že něco za pár dnů nebo hodin nebude. Pochopitelně, pokud nabízíte slevové poukazy či dopravu zdarma co 14 dní, tak tady časová omezenost nebude zcela fungovat jako hlavní motivátor. V případě, že jen několikrát do roka např. otevřete svůj online kurz, nabídnete své služby za poloviční cenu, prostě cokoliv, co uděláte jen několikrát do roka a omezíte tuto nabídku v e-mailu odpočtem, tak o motivaci na straně příjemce máte postaráno. Ze zkušeností a léta praxe vám mohu říct, že největší prodeje jsou několik hodin či desítky minut před ukončením nabídky.

countdown timer banner

Častěji se budete setkávat s odpočtem na webových stránkách, než v e-mailu. Ale, kdo se e-mail marketingu věnuje delší dobu a zkouší nové techniky prodejní strategie, tak si můžete všimnout, že odpočet využívají velmi často, ať už jde o registrace, up selly, prodeje atd… Myslím, že se nyní můžeme přesunout na tu technickou část a hlavně vám ukázat 3 aplikace, které jsou v základní verzi zdarma, kde si můžete potřebný odpočet vytvořit a poté vložit do e-mailu. Záměrně dnes ukáži „jen“ 3 aplikace. Na internetu jich najdete celou řadu a v podstatě všechny umí to stejné. Ale s uvedenými níže mám dobré zkušenosti.

1. Sendtric

Pro nejzákladnější vytvoření odpočtu je zcela zdarma a v podstatě na 4 kliknutí máte vygenerovaný odkaz pro vložení do emailu. Pokud chcete a potřebujete vlastní pozadí, více fontů, unikátnost času u každého příjemce atd., tak cena je poté od 9 do 49 dollarů. Více najdete na www.sendtric.com.

app Sendtric

2. CountdownMail

U této aplikace je to velmi podobné, jako u Sendtric.com. Pro 100 000 zobrazení, nastavení odpočtu a textu, je zdarma. Opět, pokud je zapotřebí z vaší strany odebrání loga této aplikace, nastavení jazyka, vzhledu atd., tak se cena pohybuje od 8 do 70 dollarů – www.countdownmail.com.

CountdownMail app

3. MotionMail

Tato poslední aplikace má velkou výhodu, že je integrována v největších zahraničních nástrojích pro rozesílání e-mailů jako je MailChimp, AWeber nebo Campaign Monitor. Ve verzi zdarma oproti předchozím aplikacím jste limitovanější. Zde se vyplatí zainvestovat 10 dollarů a získat tak větší možnosti a přizpůsobení si odpočtu – www.motionmailapp.com.

app Motionmail

Jak vložit odpočet do e-mailu?

Při vytvoření, vygenerování či uložení odpočtu získáte buď URL odkaz např. http://gen.sendtric.com/countdown/ixxlnmw6et, na který budete v e-mailu odkazovat, jako externí zdroj. Nebo získáte např. <img src=“http://gen.sendtric.com/countdown/ixxlnmw6et“ style=“display: block;“ /> V tomto případě se musíte přepnout do html verze, zdroje e-mailu, kde tento vygenerovaný odkaz vložíte do těla e-mailu, kde chcete, aby byl umístěn. Odpočet není nic víc, než GIF obrázek. U nejpoužívanějších e-mailových prohlížečů za posledních několik let došlo k velkému pokroku v tom, že není problém tyto GIF obrázky správně zobrazovat.

podporované prohlížeče pro GIF

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sdílejte článek:

Blog

Další články