ČLÁNEK

10 tipů, kde se naučit SEO

Pokud se chcete dozvědět více o optimalizaci pro vyhledávače (SEO), budete muset hodně číst. A také i hodně učit. Ve skutečnosti jsou totiž nejlepší a nejúspěšnější SEO profesionálové ti, kteří zůstávají aktuální s nejnovějším vývojem.

Na internetu se dá najít spoustu blogů a stránek, ale ne všechny musí zobrazit důvěryhodné informace. Proto, když čtete jakékoliv SEO tipy nebo rady online, měli byste si vždy pamatovat na toto:

Nevěřte všemu, co čtete!

Připravil jsem menší seznam, kde se naučit to pravé poctivé SEO (a odkud čerpám informace i já). Jedná se bohužel o většinu zahraničních zdrojů, ale najde se zde i pár českých.

Ovšem, je důležité přemýšlet a testovat všechny strategie, taktiky nebo nápady, které jste si přečetli.

1. Blog centrálního webu Google pro webmastery

Blog centrálního webu Google pro webmastery

Získejte novinky přímo od Googlu na blogu Centra pro webmastery. Google zde sdílí informace o procházení, indexování a pořadí. Důvěryhodnější informace už asi těžko  naleznete někde jinde.

2. Deník vyhledávače – Search Engine Journal

Deník vyhledávače - Search Engine Journal

Hlavním redakčním zaměřením u webu Search Engine Journal jsou všechny věci okolo SEO, PPC, sociálních médií a content marketingu. Tento web sdílí informace dokonce už od roku 2003 a vydává spoustu tipů a návodů každý den. Web je také vysoce důvěryhodný, vydávané informace jsou podloženy konkretními daty.

3. Země vyhledávače – Search Engine Land

Země vyhledávače - Search Engine Land

Tento web (Search Engine Land) je poměrně podobný tomu předchozímu. Funguje od roku 2007 a za jeho založením je velmi uznávaná osoba Danny Sullivan. Najdete zde informace jak z oblasti SEO tak i PPC.

4. Blog Moz

blog moz

Blog Moz je zaměřený na SEO, sociální sítě a obsahový marketing. Vychází zde okolo 4-5 článků týdně. Za jeho založením stojí uznávaný SEO Expert Rand Fishkin. Tento web je relevantní a důvěryhodný. Je všemi SEO specialisty vyhledávaný nejen kvůli informacím, ale také díky SEO nástrojů a dalším doplňkům, které nabízí.

5. SEMrush Blog

SEMrush Blog

Blog SEMrush pochází od tvůrce populárního nástroje na měření klíčových slov. Pokrývá témata z marketingových kanálů jako SEO, PPC a content marketingu. Každý den je zde publikován nový příspěvek od členů týmu SEMrush a odborníků z oboru.

6. Ahrefs Blog

Ahrefs Blog

Ahrefs Blog vychází také na podobném základu, jako tomu je u SEMrush. Vznikl na základě jednoho z nejpoužívanějších nástrojů pro SEO specialisty na celém světě.

 

Najdete zde užitečné návody, tipy, články a case studies. Osobně tento nástroj používám asi nejčastěji a spojení s kvalitními informacemi z toho blogu je to pro mě ideální.

 

Toto je základní výpis zahraničních zdrojů odkud přebírám veškeré informace. Ovšem, využívám více zdrojů, tady jsou tipy z domácí scény.

  1. Blog eVisions.cz – Rád si čas od času přečtu novinky z tohoto blogu. Blog píše online marketingová agentura. Jejich informace vychází z praxe těchto specialistů.
  2. Blog Pavla Ungra (blog.bloxxter.cz) – Blog od jednoho z nejuznávanějších SEO konzultantů na domácí půdě. Na blogu najdete velice cenné informace, která vám rozhodně pomůžou.
  3. Blog Visibility – Tento rozsáhlý blog od našich sousedů mohu také více, než jen doporučit. Najdete zde informace jak ze SEO, PPC, e-mailingu, obsahového marketingu, sociálních médií atd. Z toho blogu jsem se naučil také spoustu postupů, které dodnes používám, a proto by ve vašich záložkách neměl chybět.
  4. Blog Marketing MinerBlog MM, který vznikl díky úspěšnému SEO nástroji na našem trhu. Pomohl mi doplnit velmi zajímavé informace.

Doufám, že vám tímto mým seznamem zdrojů pomůžu dostat se k lepším informacím a zlepšit vaše SEO schopnosti. Pokud znáte nějaké další zajímavé stránky a blogy, budu rád, když se se mnou o ně podělíte v komentářích. Díky moc!

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin

Blog

Další články